Jak zbudować ogrodowy piec do pizzy?

Koneserzy pizzy wiedzą, że najlepiej smakuje ta wypiekana w piecu opalanym drewnem. Sekret tkwi w równomiernym wypiekaniu ciasta, a niestety nie każdy domowy piekarnik dobrze sobie z tym radzi. Czasami można pizzę z pieca zamówić z dostawą do domu, ale nie ma to jak własnoręcznie przygotowane ciasto i dodatki warzywne rodem z własnego ogródka. Taka potrawa będzie nie tylko apetyczniejsza, ale i zdrowsza, bo pozbawiona chemicznych ulepszaczy. Dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców domów jednorodzinnych jest piec do pizzy ogrodowy, który sprawi, że ta przyrządzana w domu potrawa będzie jeszcze bardziej cieszyć podniebienia domowników i ich gości.

Jak zrobić najlepszą pizzę

Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Jej fenomen, oprócz wspaniałego smaku, bierze się przede wszystkim z prostoty, a jednocześnie różnorodności, dzięki której każdy znajdzie pizzę dla siebie. Wiadomo już, jak samodzielnie wybudować piec do pizzy, czas zatem na jej przygotowanie i upieczenie. Początkowo proces ten może wydawać się skomplikowany, jednak w istocie jest bardzo prosty. Wystarczy tylko mieć na uwadze kilka czynników.

Ogrodowy piec do chleba - jak zbudować?

Domowe pieczenie chleba w prawdziwym piecu chlebowym kiedyś było na porządku dziennym, teraz należy do rzadkości. Tradycja zanikła w dobie rozwoju cywilizacji i wzroście tempa życiowego. Ludzie, poświęcający czas rozwojowi kariery zaczęli kupować chleb gotowy, nie mając czasu na domowe wypieki.

Wędzarnia ogrodowa - dlaczego warto i jak ją zbudować

Własna wędzarnia ogrodowa to marzenie wielu amatorów wędzonych mięs i wędlin, ryb, czy serów. Mając ją w ogródku, nie trzeba zadowalać się smakiem gotowych produktów wędzonych, które często naszpikowane chemią mimo ładnego wyglądu nie zawierają wiele właściwości odżywczych, są drogie i bywają szkodliwe. Uwędzone w domu produkty pozwalają za to cieszyć się wybornym smakiem, a tradycyjny proces wędzenia dobrze je konserwuje i pozwala na dłuższe przechowywanie. Czy można i jak zbudować wędzarnię w ogrodzie? Sprawdźcie.

3 kroki, jak zbudować grill ogrodowy murowany

Kiedy nadchodzą letnie, ciepłe wieczory, coraz chętniej wybieramy spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dla fanów tradycyjnych biesiad oraz grillowanego jedzenia nie może zabraknąć na ten czas niezbędnego sprzętu. Każdy miłośnik garden party wie, że to jakość serwowanych posiłków zależy także od sposobu ich przygotowania. Twoje spojrzenie na biesiady pod gołym niebem zmieni grill ogrodowy murowany. Jak zbudować go własnoręcznie? Podpowiadamy!